Interaktivna tribina “Paulo Coelho – majstor citata”

Uspješno je završena još jedna interaktivna tribina kojom nastavljamo projekt “Knjižnica bez granica”, financiran od strane Zaklade Slagalica.

Jučer, 27.travnja govorili smo o jednom od najvećih književnih fenomena 20. stoljeća – Paulu Coelhu.

Naime, krajem 90-ih godina objavom knjige „Celestinsko proročanstvo“ došlo je do poplave beletristike self-help literature – nastao je izdavački boom, ali i velika potražnja i kupnja takvih i sličnih naslova. U tu se priču uklopio i Paulo Coelho, čijeg „Alkemičara“ mnogi ljudi citiraju i smatraju ga svojevrsnim životnim guruom. Na tribini smo raspravljali o tome je li Coelho unio nešto novo u književnost ili je samo vješt kompilator. Na kraju smo se, zajedno s Ivanom Mađaroši, voditeljicom predavanja i tribine, odlučili za ovu drugu opciju.

Sljedeći mjesec pričamo o biografijama poznatih i slavnih, čime završava ciklus interaktivnih tribina u sklopu projekta”Knjižnica bez granica”.