Matičin četvrtak – Pakrac u Velikoj Gorici

Zajedno s Jelenom Hihlik iz Muzeja grada Pakraca i Sinišom Njegovanom Starekom, 9.4. gostovali smo u Velikoj Gorici na već tradicionalnom, Matičinom četvrtku koji organizira Ogranak Matice hrvatske Velika Gorica, gdje smo dobili čast i priliku Velikogoričanima predstaviti naš grad, njegovu prošlost, ali i sadašnjost iz perspektive kulturne ponude i aktivnosti koje naše ustanove provode.

Nastavak je ovo suradnje sa Stjepanom Rendulićem, predsjednikom navedenog ogranka, koja je započela prošle godine na otvaranju Mjeseca hrvatske knjige koji smo započeli upravo izložbom Verice Kovač i Stjepana Rendulića, “Jezik govorimo, pismo pišemo”.

Naše prezentacije svojim je stihovima i anegdotama upotpunio gospodin Starek, čiju ćemo novu knjigu poezije uskoro imati priliku predstaviti.

Donosimo vam nekoliko fotografija koje najbolje svjedoče o dobroj i opuštenoj atmosferi!