Noć knjige 2018. u Gradskoj knjižnici Pakrac!

Dragi ljubitelji knjige i čitanja,

s veseljem najavljujemo još jednu Noć knjige, manifestaciju kojom već sedmu godinu dajemo poticaj čitanju te razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dan hrvatske knjige (22. travnja).

Noć knjige 2018. održat će se u ponedjeljak, 23. travnja. Kao i do sada, na taj dan se organiziraju razna događanja i raznolik program, a sve kako bi nas ljubav prema knjizi međusobno povezala u njezinu slavljenju i promicanju.

Pripremili smo program za sve uzraste – uz akcije učlanjenja i oprosta zakasnine imat ćemo pričaonicu i reviju danskih filmova za najmlađe, tradicionalnu dodjelu priznanja NAJčitateljima i NAJ volonterima u 2017.godini, predstavljamo novu knjigu našeg sugrađanina Danijela Špelića i na kraju, u suradnji s Udrugom djece branitelja Domovinskog rata Pakrac donosimo novo izdanje PUB kviza 🙂

Pokrovitelj Noći knjige je Grad Pakrac, a partneri već spomenuta udruga i Veleposlanstvo Danske u Hrvatskoj.

PROGRAM:

18.30 h
PRIČOM TE ZOVEM – pričaonica za djecu i sve koji se tako osjećaju – Margareta Peršić

19.30 h
REVIJA KRATKIH DANSKIH FILMOVA ZA DJECU (PETER PIX – The Egg, The Tablecloth, The Gift, The Love Note, The Cake and The Cardboard Box, DROPS, RITA AND CROCODILE, FINDING HOME, PLATY AND PUS, HELIUM)

20.00 h
NAJ U KNJIŽNICI – dodjela nagrada NAJčitateljima i NAJvolonterima, izvlačenje dobitnika nagradne tombole

20,30 h
Predstavljanje romana „Odjeci“
Sudjeluju: Danijel Špelić (autor) i Tanja Španjić, prof. (Srednja škola Pakrac)

21.30 h
PUB kviz u knjižnici!

18.00 h – 23.00 h
MALO ZA PUNO – postani novi član knjižnice za samo 25 kn i proširi svoje horizonte!
NOĆ BEZ ZAKASNINE – iskoristi priliku i vrati knjige bez plaćanja zakasnine!
NAGRADNA TOMBOLA

Vidimo se !