Kako je počeo Domovinski rat u RH / predavanje: Stjepan Benković

Ovogodišnje obilježavanje 29. obljetnice početka Domovinskog rata u Pakracu započinje upravo kod nas u Gradskoj knjižnici, predavanjem Stjepana Benkovića, našeg povjesničara, koji se niz godina bavi temama od značaja za pakračko-lipičku povijest.

Organizatori predavanja, uz našu knjižnicu su Udruga hrvatske policije branitelja Pakraca i Lipika, te Grad Pakrac, ujedno i organizatori kompletnog programa obilježavanja ove obljetnice.

Ovog puta Stjepan Benković održat će predavanje na temu “Kako je počeo Domovinski rat u RH”, u kojem će na dostupnim dokumentima i arhivskoj građi pružiti pregled dana koji su obilježili pakračke, ali i hrvatske 90-te godine prošlog stoljeća.

Predavanje će se održati u prostoru naše čitaonice, 26.veljače (srijeda), s početkom u 18 sati.

Radujemo se Vašem dolasku!