Predavanje Zdenka Samaržije – “Kako se grijalo,kuhalo,plakalo kupalo i kakalo u srednjovjekovnim utvrdama i samostanima”

U  goste nam u četvrtak, 22.11., dolazi ugledni povjesničar i publicist Zdenko Samaržija, koji će u predavanju naziva “Kako se grijalo, kuhalo, plakalo, kupalo i kakalo u srednjovjekovnim utvrdama i samostanima” razotkriti puno povijesnih mitova i prezentirati povijest na jedan sasvim novi način, zabavan ali i edukativan svim dobnim skupinama.
Sam naziv predavanja puno govori o temi, ali i popularnom pristupu ovoj temi, budući da je cilj srednji vijek približiti javnosti na zanimljiv i jednostavan način.

Naglasak neće biti na velikim povijesnim događajima, nego na svakodnevnom životu običnih ljudi koji su u ono vrijeme živjeli na ovim našim prostorima. Kako je izgledao jedan prosječan dan jednog prosječnog redovnika, što su kuhali, kako (ni)su održavali svakodnevnu higijenu i još puno, puno zanimljivih crtica iz srednjovjekovnog života…

Organizatori predavanja su Povijesno društvo Pakrac Lipik, Muzej grada Pakraca i naša knjižnica, a cilj je učiniti kulturnu baštinu ovih naših prostora poznatom svim zainteresiranim građanima i zaljubljenicima u povijest, te dokazati kako  krije uistinu puno nevjerojatnih i zanimljivih priča!

Sve to u četvrtak, u 18 h u prostoru Gradske knjižnice Pakrac!