Predstavljanje 11. Zbornika Povijesnog društva Pakrac-Lipik

Nakon što smo u ožujku ove godine bili prinuđeni odgoditi pakračko predstavljanje 11. broja Zbornika Povijesnog društva Pakrac Lipik, predstavit ćemo ga nešto kasnije i to u sklopu Mjeseca hrvatske knjige u Gradskoj knjižnici Pakrac, u suradnji s Povijesnim društvom Pakrac Lipik i Muzejom grada Pakraca, uz pokroviteljstvo Grada Pakraca – u četvrtak, 15.10., u prostoru Gradske vijećnice (kompleks Janković), s početkom u 18 sati.
Zbornik PDPL važna je publikacija čiji je cilj, kako kaže i predsjednik PDPL Stjepan Benković u uvodnoj uredničkoj riječi ovog 11. broja, istraživati teme iz zavičajne povijesti pakračkog kraja i time osnažiti identitet naše lokalne zajednice te služiti sadašnjim i budućim generacijama u preispitivanju vlastite prošlosti.
11. broj Zbornika sadrži 9 istraživačkih radova, 2 povijesna izvora i šest prigodnih tekstova.Uz predstavljanje Zbornika, predstavit ćemo i dva udžbenika zavičajne povijesti za niže razrede osnovne škole – riječ je o udžbeniku autorice Daliborke Duchač – “Naš zavičaj: Grad Pakrac – Grad Lipik” i udžbeniku autorice Daniele Crnković – “Pakrački kraj: zavičajna povijest za niže razrede osnovne škole”.

Unaprijed vas molimo da ponesete i nosite zaštitne maske budući da se ovo predstavljanje održava uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.