Predstavljanje romana “Žetva u polju otrova”, autora Ante Guge

Pozivamo Vas da nam se pridružite 17.svibnja (četvrtak) u 19 h u prostoru naše knjižnice na predstavljanju romana autora Ante Guge, naziva “Žetva u polju otrova”:
Roman je izdan 2017.godine u nakladi Despot infinitusa, a dosad je predstavljen u velikom broju knjižnica diljem Hrvatske.
Autor Ante Gugo (Knin, 10. listopada 1963.) je hrvatski novinar i publicist. Objavio je i jedan roman za djecu. Bio je dugogodišnji novinar Slobodne Dalmacije u kojoj je bio i urednik.
Uz autora, roman će predstaviti i povjesničar književnosti, prof.dr.sc. Slobodan Prosperov Novak.

O romanu:
ŠPIJUNSKI TRILER S ELEMENTIMA STVARNIH POVIJESNIH DOGAĐAJA
U ovom romanu čitatelj prati dvije paralelne priče od kojih se jedna događa prvih dana Domovinskog rata, a druga počinje prije više od 60 godina, kada je – metaforički, ali i stvarno – posijano sjeme mržnje među ljudima, odnosno otrov koji će, kao što rukopis pokazuje, biti požnjeven na kraju romana gdje se dvije priče stapaju u jednu.
Roman dobiva na uvjerljivosti i zbog toga što autor problematizira niz podataka usuglašenih sa stvarnim povijesnim događajima. Neki njegovi uzorci, posebice opisi, toliko su precizni da se u zbilji mogu provjeriti, kao primjerice stvarna imena ulica i trgova na kojima se u Marseilleu odvijao atentat na kralja Aleksandra Karađorđevića.
Radnja koja ima elemente špijunskog trilera obogaćena je ljubavnim motivima, ali i psihološkim preispitivanjem pojedinih djela koje ljudi čine u ratu. Junaci ovog romana kroz dijaloge ili opise razmišljanja preispituju svoja moralna, idejna i religiozna načela.

Iz recenzije prof.dr.sc. Stipe Botice