Dokumentarna srijeda/TOBI U BOJAMA DUGE – projekcija dokumentarnog filma

Naša knjižnica od ove je godine ponosni partner KineDok programa – KineDok je alternativna distribucija europskih dokumentarnih filmova koja okuplja oko 180 netradicionalnih prikazivačkih mjesta u šest europskih zemalja. Djeluje kao međunarodna kino-zajednica koja povezuje publiku i autore dokumentarnih filmova, projekcije se održavaju u galerijama, kafićima, parkovima, šumama, dvorištima, klubovima, trgovima, knjižnicama – svugdje gdje se mogu postaviti platno i projektor!
Našu Dokumentarnu srijedu zakazujemo za ovaj tjedan, 26. listopada, a gledamo dokumentarac TOBI U BOJAMA DUGE.

O FILMU:
Tobi u bojama duge (Mađarska, 2021., 82′, režija: Alexa Bakony)

U malom selu u Mađarskoj žive Éva i njezina obitelj. Njezina 16-godišnjakinja nedavno se outala kao transrodna i živi pod imenom Tobi. Nakon prvotnog šoka, cijela se obitelj okuplja kako bi mu bili podrška. Međutim, Évu potiho guši ideja gubitka svoje djevojčice. Tobi se namjerava podvrgnuti promjeni spola, boreći se istovremenom s odrastanjem I preispitujući granice koje si je postavio. ‘Sve boje Tobija’ emotivna je priča o oslobađanju i prihvaćanju.

Vidimo se u knjižnici od 18 h – ulaz je naravno besplatan i poželjan!